وضعیت آمادگی مدارس پیش از شروع سال تحصیلی جدید بررسی شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری رامهرمز یکشنبه ۲۷ مردادماه ۹۸ ، جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور اعضای این شورا در سالن جلسات آموزش و پرورش رامهرمز برگزار شد.

در ابتدای جلسه مصوبات جلسه قبل مرور و گزارشی از اقدامات انجام شده و اقدامات در دست اجرا ارائه شد و پس از آن دستور کار جلسه مطرح و مورد بحث قرار گرفت.

فرماندار رامهرمز در این جلسه ، با تبریک دهه ولایت و عید بزرگ غدیرخم ، رتبه نوزدهم رامهرمز در کنکور ۹۸ از بین شهرهای خوزستان را نامطلوب دانست و از رئیس آموزش و پرورش شهرستان خواست تا تیمی را جهت بررسی و گزارش دلایل و رفع آن تشکیل دهد.

ممبینی با اشاره به نزدیکی هفته دولت از مدیران آبفا و توزیع برق شهرستان خواست تا همکاری لازم با آموزش و پرورش جهت برقراری انشعابات و تکمیل پروژه ها برایافتتاح در هفته دولت را داشته باشند.

وی در خصوص پوشش دانش آموزان اظهار داشت: پوشش دانش آموزان باید مطابق قوانین و شرع مقدس و متناسب با جنسیت آنان باشد و کرامت شان حفظ شود.

موضوع سرویس مدارس یکی دیگر از مواردی بود که توسط فرماندار به آن اشاره شد و آن را بسیار مهم و حساس تلقی نمود و اذعان داشت ، مطابق قانون حمل و نقل و مسافربری درون شهری بعهده شهرداری و تعیین نرخ نیز بعهده شورای شهر است. لازم است جهت تعیین سرویس های مدارس شرکتی معتبر و مشخص که صلاحیت های لازم و مورد نیاز را اخذ نموده تعیین گردد تا اطمینان خاطر خانواده ها نیز حاصل شود.

در ادامه رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان خواستار رسیدگی به موضوع دختران بازمانده از تحصیل شد و از مدیریت آموزش و پرورش شهرستان خواست تا این موضوع بصورت جدی پیگیری شود.

فرماندار از تامین جندین کانکس سیار جهت مکان تحصیلی مناسب برای دانش آموزان عشایر ، توسط نماینده محترم شهرستان از وزارت نفت خبر داد و بیان داشت : بعضا دانش آموزان بسیار با استعداد و باهوشی در بین عشایر هست که با توجه لازم و فراهم نمودن امکانات و شرایط لازم به رشد و پرورش این استعداد ها برای خدمت به کشور کمک کرد.

۶۱