برگزاری چهارمین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان

به گرازش روابط عمومی فرمانداری رامهرمز دوشنبه ۲۵ شهریور ۹۸ چهارمین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان با حضور خلیلی معاون فرماندار و اعضای این شورا در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

خلیلی معاون سیاسی اجتماعی فرماندار رامهرمز در ابتدا ضمن تسلیت شهادت اباعبدالله الحسین (ع) و اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس ، یاد و نام شهدای دفاع مقدس و همه شهدای انقلاب و مدافعان حرم و شهیدان حادثه تروریستی ۳۱ شهریور در اهواز و امید حسینی از شهدای رامهرمزی این واقعه تروریستی را گرامی شمرد.

خلیلی با اشاره به گشایش ها و فتوحات دوران دفاع مقدس که به پشتوانه ایمان به خدا و با دست خالی و عزم راسخ دلیرمردان جهادگر در لبیک به فرمان جهاد امام خمینی (ره) حاصل شد اظهار داشت : در سایه رهنمودها و رهبری های حکیمانه و مدبرانه مقام معظم رهبری شرایط فعلی قابل مقایسه با آن دوران نیست و با همان ایمان و اراده شهدا و رزمندگان دفاع مقدس قله های مختلفی در حال فتح شدن است و ان شالله مشکلات ها و سختی ها را شت سر خواهیم گذاشت .

وی در ادامه افزود : مسئولان در انجام وظایف و حل مشکلات و خدمت رسانی به مردم باید به ایمان و اراده شهدا و رزمندگان دفاع مقدس تاسی بجویند و با اتخاذ تدبیر لازم در حوزه کاری خود حلال مشکلات و خدمت رسان به مردم باشند.

معاون فرماندار رامهرمز از طرح بسیج ملی کنترل فشار خون تمجید و آن را بسیار مفید و ضروری برشمرد و از مسئولان شهرستانی خواست تا این طرح ادامه داشته و فرهنگ خود مراقبتی و آموزش های بهداشتی نیز در سطح شهرستان اجرا شود.

در ادامه مصوبات جلسه گذشته شامل اقدمات آداره ابفار در خصوص کلراسیون آب مناطق روستایی و پایداری کلر در سراسر شبکه ، آهک پاشی و لایروبی جداول فاضلاب سطحی توسط شهرداری و همچنین جمع آوری و دفع نخاله های ساختمانی از سطح مناطق مسکونی مورد بررسی قرار گرفت.سپس گزارشی از طرف شبکه بهداشت در خصوص اقدامات بازدارنده در خصوص مداخلات عطاریها و ارایشگاه های زنانه در امور درمان و همچنین تخلفات پزشکی مطب های خصوصی ارایه گردید.

دراین جلسه شورای سلامت مواردی شامل نظارت دقیق بر چگونگی توزیع گوشت گرم توسط ادارات مرتبط ، توجه به بهداشت محیط مدارس در سال جدید تحصیلی ، اقدامات کنترلی در پیشگیری از بروز بیماری سالک ، نطارت بیشتر ادارات آب و فاضلاب بر بهبود کیفیت آب شرب و همچنین جلب مشارکت ادارات و نهادها در برگزاری با شکوه و موثر تر مناسبت های بهداشتی از جمله هفته سالمندان مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

 

۲۴۱