کمیته برنامه ریزی شهرستان رامهرمز تشکیل شد

 فرماندار رامهرمز: اعتبارات شهرستان نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رامهرمز، جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان با حضور فرماندار مصطفی سمالی، نماینده مردم رامهرمز و رامشیر شمس اله بهمئی،کارشناس سازمان برنامه و بودجه وسطایی و روسای ادارات دولتی شهرستان به منظور بحث و بررسی در مورد توزیع اعتبارات شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل شد.

 مصطفی سمالی  اظهار کرد: در راستای اندیشه های استاندار خوزستان آقای دکتر مقتدایی باید برای رشد و ارتقاء استان به داشته های درون استانی تکیه کنیم. هدف همه ما باید رسیدن به یک توسعه خودکفا در شهرستان باشد و اگر از این بودجه خوب استفاده شود بهتر می توانیم وضعیت کیفیت شهرستان را ارتقاء دهیم.

وی افزود:اگر ما جامعه را به سمت فکر کردن، بهتر کار کردن و استفاده از نقاط قوت ببریم تا بتوانیم نقاط ضعف ها را برطرف کنیم موفق خواهیم بود در غیر این صورت اگر ما بودجه های میلیاردی را وارد کنیم ولی کیفیت کار را ارتقاء ندهیم و فکر، روش و منش جامعه را به بهتر کار کردن پیش نبریم قطعاً این بودجه ها هم بلا استفاده باقی خواهند ماند.

فرماندار رامهرمز خاطرنشان کرد:هدف نهایی همه ما باید این باشد که ما جامعه را به خودباوری برسانیم که مردم پیگیر مشکلاتشان باشند و از سرمایه های درون شهرستانی جهت ارتقای وضعیت اقتصادی شهرستان استفاده کنیم.

همچنین شمس اله بهمئی نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی گفت:  : در بودجه سال ۹۴ نفت بر مبنای بشکه ای ۴۰ دلار تنظیم شده است در حالی که در سال ۹۳ نفت بر مبنای ۱۰۰ دلار بسته شده بود و سهم نفت در بودجه مصوب به ۲۵ درصد کاهش پیدا کرده، بنابراین نیاز است که رابطه بین نیازها و امکانات را تنظیم کنیم. وی بیان داشت: با تصویب ماده ۱۸۰ در مجلس این امکان وجود دارد که کمبود اعتبارات دستگاه­ها رفع شود، امسال ماده ۱۸۰ تقریباً حدود ۸۰ درصد رشد داشته است. باید توجه داشت که بودجه ملی به بودجه شهرستانی اضافه خواهد شد. وی اشاره کرد که دولت قدم مثبتی در سطح کلان برداشته است و در بحث روابط خارجی به نتایج مثبتی رسیده است و در بحث مهار تورم نسبتاً موفق بوده نه اینکه تورم نیست اما روند افزایش تورم کند شده است. دولت تلاش کرده در حوزه سلامت پوشش بیمه ای را گسترش داده و دغدغه مردم کاهش دهد. نماینده مردم اظهار کرد: انتظار می رود بودجه ای که در اختیار شما قرار می گیرد گرچه محدود است اما طوری مدیریت شود که به طور مناسب تحقق پیدا کند. امسال سعی می کنیم با توجه به افزایش ماده ۱۸۰ کمک های بیشتری به سازمان ها شود.

کارشناس سازمان برنامه و بودجه در این جلسه اظهار داشت: اعتبارات استان نسبت به سال گذشته مانند تملک دارایی های استانی ۱۶/۷ درصد رشد داشته اما اعتبار ۲ درصد نفت ۴۶ درصد کاهش داشته بنابراین جمع اعتبار نفت استانی ۳۳ درصد کاهش پیدا کرده. وی افزود جهت توزیع اعتبارات سه مدل طراحی شده، در مدل اول با توجه به اینکه پایان سال برنامه پنجم است و باید پروژه های نیمه تمام به اتمام برسد بدون آنکه در نطر بگیریم سهم هر شهرستان چقدر است کلاً بودجه صرف اتمام پروژه های ۶۰ درصد به بالا شود. مدل دوم این بود که تمام اعتبارات را بدون اینکه چه درصدی از پروژه ها انجام شده تخصیص دهیم و فقط عدالت شهرستانی مدنظر باشد. مدل سوم که به تصویب رسید این است که پروژه های ۸۰ درصد به بالا به اتمام رسد و مابقی اعتبار برای پروژه های مستمر دستگاه ها توزیع شود.

وسطایی خاطر نشان کرد: سال گذشته اعتبارات حدود ۷ میلیارد تومان توزیع شد این در حالی است که امسال ۹ میلیارد و دویست میلیون تومان توزیع شده است که از نظر سهمی سهم شهرستان رامهرمز نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است.

شایان ذکر است که اعتبارات شهرستان رامهرمز در زمینه اعتبار الزام قانونی آسفالت راه های روستایی ۳/۲۲۰ میلیون ریال، اعتبار پروژه های با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد و بالاتر ۲۹/۸۶۵ میلیون ریال، اعتبار توزیعی بر اساس مدل ۵۹/۶۷۲ میلیون ریال بوده است. بر این اساس در مجموع اعتبارات شهرستان ۹۲/۷۵۷ میلیون ریال بوده است.

۱۳۴۱