معاون فرماندار رامهرمز/طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری فرصت مناسبی جهت توسعه بخش کشاورزی است.

 معاون فرماندار رامهرمز شاهین خلیلی طرح ۵۵۰ هزار هکتاری کشاورزی در خوزستان و ایلام را فرصت مناسبی جهت بهره برداری از بهترین اراضی کشاورزی شهرستان دانست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رامهرمز، کارگروه آب، کشاورزی و منابع طبیعی به ریاست معاون فرماندار شاهین خلیلی، مدیر جهاد کشاورزی سید محمدرضا حسنی و سایر مسولان جهت بررسی مسائل مربوط به کشت پاییزه کشاورزان در سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد.

معاون فرماندار اظهار کرد: طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری که در استان های خوزستان و ایلام در حال اجراء است، فرصت مناسبی جهت توسعه کشاورزی و مکانیزه کردن بخش کشاورزی، تسطیح اراضی کشاورزی و بهره برداری از بهترین شرایط کشت است. اعتبارات این طرح به نحوه مناسبی جذب شده و اختصاص یافته است و با اجرای کامل این طرح قطعاً شاهد تحول چشمگیری در بخش کشاورزی و بالا رفتن راندمان تولید کشاورزی خواهیم بود.

شاهین خلیلی بیان کرد: شروع این طرح بزرگ از سفری که مقام معظم رهبری به استان خوزستان داشته اند بوده و حدود ۲۴ هزار هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان را دربر می گیرد. همه تلاش ما این است که در این طرح بزرگ از نیروهای بومی و مقاطعه کاران شهرستان استفاده شود.

در این جلسه رئیس انجمن صنفی کشاورزان مسائلی را در زمینه نحوه پرداخت حق بیمه کشاورزان، هزینه سراب سازی و کمبود نهاده های کشاورزی در شهرستان بیان کرد.

شایان ذکر است که در این جلسه معاون فرماندار از نمایندگان سد جره و مارون در مورد میزان آب ذخیره شده پشت سد و از مسئول صندوق بیمه محصولات کشاورزی نیز در زمینه دلایل عدم پرداخت بیمه محصولات کشاورزی و شرایط بیمه محصولات کشاورزی در سال جاری گزارش عملکرد دریافت کرد. 

۳۴۲۰