مراسم غبار روبی و عطر افشانی گلزار شهدا در رامهرمز برگزار شد

آیین معنوی غبار روبی و عطر افشانی قبور مطهر شهدای رامهرمز، امروز با حضور فرماندار رامهرمز و جمعی دیگر از مسئولان، مدیران و بسیجیان در محل گلزار شهدای این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رامهرمز، با هدف تجدید میثاق با شهدا و به منظور فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، آیین غبار روبی و عطر افشانی قبور مطهر شهدای رامهرمز، صبح امروز پنج‌شنبه ۶ مهرماه ۱۴۰۲ در محل گلزار شهدای این شهرستان برگزار شد.

در این برنامه که عبداله خیران‌پور فرماندار شهرستان و جمعی دیگر از مدیران، مسئولین و بسیجیان حضور داشتند، حجت الاسلام میری امام جمعه رامهرمز به ایراد سخن پرداخت و با اشاره به جانفشانی‌ها و از خود گذشتگی‌ها در هشت سال دفاع مقدس، بر میثاق قلبی با شهدا و بر زنده نگه داشتن این فرهنگ ایثار و مقاومت تاکید کرد.

در پایان این آیین معنوی شرکت‌کنندگان با قرائت فاتحه و اهدای شاخه‌های گل و غبارروبی قبور مطهر با گلاب، ضمن ادای احترام به روح بلند شهدا، بار دیگر یاد و خاطره ایثارگری‌ها و از خودگذشتگی شهدا را گرامی داشتند.

 

شایان ذکر است که شهرستان رامهرمز تاکنون بیش از ۴۲۵ شهید تقدیم کشور کرده است که قبور مطهر ۲۴۰ شهید آن در قطعه شهدا در آرامستان مرکز شهر واقع است.

 

تصاویری از آیین در ادامه قابلی مشاهده است؛

 

انتهای خبر/

 

۳۸