با حضور میهمانانی از ۹ استان کشور انجام شد؛

برگزاری جشنواره ملی شاهنامه‌خوانی و نقالی در رامهرمز

جشنوار ملی شاهنامه‌خوانی و نقالی ویژه نکوداشت عبدالجلیل کلانترهرمزی با حضور فرماندار رامهرمز، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و با معرفی افراد برگزیده، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رامهرمز، نخستین جشنوار ملی شاهنامه‌خوانی و نقاله خوانی ویژه نکوداشت عبدالجلیل کلانترهرمزی با حضور میهمانانی از سراسر کشور، عصر امروز جمعه ۵ مهرماه در سالن هنر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رامهرمز برگزار شد.

در این مراسم که مجید منادی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و هنرمدانی از ۹ استان کشور حضور داشتند، عبداله خیران‌پور فرماندار رامهرمز ضمن ابراز خیرمقدم و تقدیر از عبدالجلیل کلانترهرمزی بعنوان یکی از مفاخر شهرستان، در سخنانی به نقش پررنگ هنر در انتقال مفاهیم و واقعیات پرداخت.

جشنواره ملی شاهنامه‌خوانی و نقالی در رامهرمز

خیران‌پور با اشاره به اشعاری از شاهنامه، گفت: حوادثی در کنار ما، در غزه فلسطین در حال رخ دادن است، که غول‌های رسانه‌ای غرب، اجازه رسیدن واقعیت‌ها را نمی‌دهد و خیلی از بشریت از این ظلم‌ها بی‌خبر است، که می‌طلبد هنرمند ما با زبان شیوای هنر این واقعیت‌ها و حقایق را به همه مردم دنیا برساند.

اجرای ساز و دهل محلی، شعر، شاهنامه‌خوانی، نقالی و تجلیل از برگزیدگان این جشنواره ملی از دیگر بخش‌های برنامه امروز بود.

شایان ذکر است، کلانتر هرمزی، شاهنامه پژوه، رزمنده دفاع مقدس و بزرگترین جراح شکاف لب و کام کشور است که تاکنون بیش از هزار عمل جراحی رایگان در مناطق مختلف کشور انجام داده است.

انتهای خبر/

 

۶۶