برگزاری همایش تغذیه با شیر مادر در شهرستان رامهرمز

با حضور جمعی از  بانوان شهرستان همایش تغذیه با شیر مادر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رامهرمز، با حضور شاهین خلیلی معاون فرماندار و تعدادی از روسای سازمان ها، همایش تغذیه با شیر مادر از سوی کمیته بانوان فرمانداری شهرستان و با همکاری شبکه بهداشت و درمان در سالن اجتماعات بهیاری برگزار شد.

در این همایش آقای شیرالی رئیس مرکز بهداشت اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین استراتژی‌های مهم یونیسف که منجر به انقلابی در زمینه تأمین سلامت کودکان شده است تغذیه با شیر مادر است. تغذیه با شیر مادر از ۳ جنبه از نظر اسلام دارای اهمیت است که شامل سلامت مادر، سلامت کودک و روابط عاطفی بین مادر و فرزند می‌شود.نطفه بیماری قلبی و عروقی در دوران کودکی بسته می‌شود و مرگ ناگهانی در کودکانی که با شیر مادر تغذیه می‌شوند کمتر است.

وی افزود: شیر مادر سهل‌الهضم است. ترکیب شیر مادر مطابق با سن شیرخوار تغییر می‌کند و این تغییرات از شروع تا پایان هر وعده تغذیه با شیر مادر مابین دفعات مختلف شیردهی تغییر می‌کند.

در ادامه خانم هاشمی دزفولی کارشناس ارشد و رئیس بخش زنان و زایمان بیمارستان مادر اظهار داشت: دختران باید آگاهی داشته باشند که برای چه ازدواج می‌کنند، برای چه بچه به دنیا می‌آورند. شیر مادر یک تغذیه کامل است و باعث بهتر شدن هوش نوزاد و تکامل سیستم ایمنی کودک می‌شود. کودکانی که با شیر مادر تغذیه می‌شوند در آینده کمتر دچار بیماری دیابت و سایر بیماری‌ها می‌شوند. شیر مادر بهترین واکسن برای کودک است که او را از سایر بیماری‌ها مصون می‌دارد.

وی در پایان گفت: برخی از مادران که در زمان بارداری اضافه‌وزن پیدا می‌کنند با شیردهی به کودک اضافه‌ وزنشان کاهش پیدا می‌کند و به حالت قبلی خود بازمی‌گردند. در ادامه خانم احمدی کارشناس ارشد تغذیه پیرامون نحوه تغذیه مادر در دوران شیر دهی مطالبی را عنوان نمودو سپس حاج آقای عسکر زاده پیرامون سفارش ات ائمه پیرامون تغذیه با شیر مادر مطالبی را عنوان نمود. 

۳۴۷۱